ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

PayPal Nedir? Nasıl Kullanılır?

PayPal'ın ne olduğunu biliyor musunuz? Internet üzerinden alışveriş yapıyorsanız bu seçeneği de mutlaka bilmeniz gerekiyor. PayPal, ShiftDelete.Net'te.

08.10.2016 / 17:00
PayPal Nedir? Nasıl Kullanılır?

PayPal nedir, nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız tüm cevapları makalemizde bulacaksınız. İşte en büyük ödeme sistemlerinden biri olan PayPal ile ilgili detaylar.

PayPal Nedir? Nasıl Kullanılır?

Paypal, kredi kartı kullanmadan, internet üzerinden güvenli alışveriş yapmanızı ya da istediğiniz kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para yollayabilmenizi sağlayan, bir nevi online bankacılık sistemidir. Bu sistem hakkında, kayıt olmaktan tutun da para gönderip almaya kadar bilmeniz gereken her şey, bu yazıda.

Güncelleme: PayPal bir süredir Türkiye'de yok!

Ülkemizde bugüne kadar en çok kullanılan ödeme sistemlerinden biri olan PayPal, 2016 Haziran ayı itibarıyla Türkiye faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Şirket, Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptıkları lisans başvurusunun Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani BDDK tarafından reddi nedeniyle faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

Şimdilik servisin dönüp dönmeyeceği konusunda kesin bir bilgi olmasa da, gelen dedikodular bir süre sonra PayPal'ın gereklilikleri yetirine getirerek Türkiye'ye hizmet vermeye devam edeceği yönünde.

Sistem nasıl çalışıyor?

Paypal Belçika, Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yerel web siteleri bulundurarak, bu ülkelerde sorunsuz çalışıyorsa da Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 37 ülkedeki kişiler tarafından belli kısıtlamalarla kullanılabiliyor.

16-10/16/paypal-nedir-nasil-kullanilir-2.jpg

Dikkat edilmesi gereken nokta, Türkiye’nin de dâhil olduğu bir grup ülkede bulunan yerel bir banka hesabına ödeme yapılamaması.

Paypal ile Amerikan Doları ve Yen gibi birden çok para birimini kullanarak ödeme alabilir veya yapabilirsiniz. Bu para birimleri arasındaki değişimleri Paypal otomatik olarak yaptığı için parite gibi detaylarla uğraşmanız gerekmiyor. Tabii bu işlemler için belirli bir ücret alınıyor.

Gelin isterseniz üye olarak Paypal’a ilk adımımızı atalım.

Paypal üyelik işlemleri

http://www.paypal.com adresine girdikten sonra sol üst kısımda bulunan Sign Up bağlantısına tıklayın. Açılacak ilk sayfada öncelikle hesap türünüzü belirlemeniz gerekiyor. Bu hesap türleri Personal ve Business olarak ikiye ayrılsa da, Personal hesap türü daha sonra Premium hale getirilebiliyor.

Personal hesap türü kişisel kullanım için tasarlanmış olup, internet üzerinden ürün alımında kullanılabiliyor ve bunu e-mail adreslerini kullanarak yapıyor. Eğer aynı zamanda e-mail yoluyla veya kredi kartları ile para almak isterseniz, bu durumda Premium Account türüne geçiş yapmanız gerekiyor. Eğer işiniz için tüm alım-satım işlemlerinde Paypal kullanmak isterseniz, bu durumda Business seçimi yapmanız gerekiyor.

16-10/16/paypal-nedir-nasil-kullanilir-3.png

Biz başlangıç olarak Personal hesap türünü seçiyoruz ve bunun yanında bulunan listeden de Turkey seçimini yapıyoruz. Daha sonra Continue düğmesine basarak bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

Bu ekranda isim adres bilgilerini doldurup tercihen bedava olmayan e-posta adresimizi ve Paypal için belirlediğimiz şifreyi yazıyoruz. Daha sonra şifre kaybı gibi durumlarda gerekli olan iki gizli soruyu seçip cevaplarını yazıyoruz. Hesabımızın Premium olup olmamasını istemediğimize karar vereceğimiz soruya Yes ve No olarak cevap veriyoruz. Eğer bu seçime Yes cevabı verirseniz para yollamak halen bedava iken para alma durumunda belirli oranlarda kesinti yapılacağını söylememiz gerekiyor. Bunlarla ilgili detaylı bilgileri Lea More bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ardından Paypal kullanıcı sözleşmesin onay vermek için Yes seçimini yapıyor ve yine sözleşmenin anlaşılıp anlaşılmadığına dair soruya da Yes cevabını veriyoruz. Daha sonra Sign Up düğmesine basarak bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

Bu sayfada Paypal ile para yollayabilmeniz için gerekli olan kredi kartı bilgilerini giriyoruz. Dilerseniz Cance” düğmesine basarak bu işleminizi sonraya erteleyebilirsiniz. Bu işlemleri bitirdikten sonra e-posta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Bu işlem de tamamlandıktan sonra artık Paypal üyesi oluyorsunuz.

E-posta hesabınıza gelen bağlantıya tıklayarak bilgilerinizi onaylamış oluyorsunuz.

Genel Paypal kullanımı

Aktivasyon işleminden sonra göreceğiniz gibi My Account bölümü altında hesabınızın detaylarına ulaşabiliyorsunuz. Gelin isterseniz bu bölümleri tek tek inceleyelim.

Overview
Bu bölümden hesabınıza genel bir bakış yapabilirsiniz. Eğer hesabınıza bir kredi kartı eklemediyseniz, ekranın sol bölümünde bulunan Add Credit Card bağlantısına tıklayarak kredi kartı eklemesi yapabilirsiniz. Yine ekranın solunda bulunan Upgrade Account bağlantısına tıklayarak hesabınızı genişletebilirsiniz.

Add funds
Daha çok ABD’de banka hesapları bulunan kullanıcılar için tasarlanmış. Kredi kartı kullanmadan banka hesabınız üzerinden Paypal hesabınıza para yüklemeniz mümkün. Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız, bu bölümü kullanamazsınız. Ancak kredi kartı eklediyseniz, Paypal hesabınızda para olmasa da başka hesaplara para aktarabilirsiniz. Göndereceğiniz miktar, kredi kartınızdan otomatik olarak çekilir.

Withdraw
Benzer şekilde ABD bankalarında bir hesabınız varsa bu bölümden Paypal hesabınızda bulunan parayı bu hesaba geçirebilirseniz.

History
Tarih ya da geçmiş bölümü olarak düşünülmesi gereken bu bölüm yardımıyla geçmişte Paypal üzerinden yaptığınız tüm işlemleri görebilirsiniz.

Resolution center
Çözüm alanı temelde Paypal hesapları kullanılarak alınmış bir ürünün sorunlu olması veya ücreti ödenmiş hizmetin alınamaması gibi durumlar için kullanılıyor. File a Claim bağlantısına tıklayarak Paypal kullanarak yapmış olduğunuz bir alışveriş için hak talebinde bulunabilirsiniz.

Profile
Bu bölümden Paypal hesabınız ile ilgili temel tüm ayarlamaları yapıyorsunuz. Profile bölümü Account Information (hesap bilgileri), Financial Information (finasal bilgiler), Selling Preferences (satış tercihleri) olmak üzere üçe ayrılıyor. Credit Cards bağlantısına tıklayarak kredi kartı bilgilerini ve fatura adreslerini girebilirsiniz.

Para yollama

Send Money bölümüne tıklayarak para yollama bölümüne girdikten sonra göreceğiniz gibi Pay Anyone ve Pay For eBay Items olmak üzere iki alt bölüme ulaşabiliyorsunuz.

Pay anyone
Öncelikle Recipient’s Email bölümüne alıcı kişinin e-posta adresini yazıyorsunuz. Altında bulunan Amount bölümüne yollayacağınız para miktarını giriyorsunuz. Currency bölümünden yollayacağınız paranın birimini belirliyorsunuz ($,€).

Kayıt olurken belirlediğiniz para birimi dışında bir para birimiyle para yollayacaksınız, bu işlemden bir miktar komisyon kesileceğini unutmamalısınız. Type bölümüne ise parayı yollama nedeninizi yazıyorsunuz. Subject ve Note bölümleri ise alıcıya yollanacak bilgilendirme mailinde kullanılıyor. Bu yüzden doldurmak zorunlu değil.

Pay for items
Bu bölüm özellikle eBay’den alışveriş yapan kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Böyle bir düşünceniz yoksa bu bölümü es geçebilirsiniz.

Para talep etmek

Paypal’da iki şekilde para talebinde bulunabilirsiniz.

Create a money request
Bu ekranda e-postasını yazacağınız kişiden para talebinde bulunabiliyorsunuz. Basit olarak tasarlandığı için ilgili bölümleri doldurmada zorlanmayacaksınız.

Create an invoice
“Invoice” (fatura) bölümü para talebinin biraz daha gelişmiş halidir. New Invoice ile oluşturacağınız yeni faturaya talep ettiğiniz ücretleri ve bunların detaylarını yazabiliyorsunuz.

Merchant tools
Paypal’ı yoğun olarak para girişleri için kullanan kişilerin işine yarayabilecek bir bölüm. Bu bölümde düğmeler oluşturarak web sitenize koyabilir ve ziyaretçilerinizden size bağış ya da ödeme yapmasını sağlayabilirsiniz. Burada hazır butonlar bulabileceğiniz gibi kendi istediğiniz ya da belirlediğiniz düğmeleri de kullanabilirsiniz.

SDN - ShiftDelete.Net

Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi ShiftDelete.Net, 2006'dan bu yana Türkiye'deki internet kullanıcılarına hizmet veriyor. Güncel teknoloji haberleri, makale ve videolarla ShiftDelete.Net'i sosyal medyada da takip edin.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  22.07.2017 / 20:44:04

  *% 3 faizli kredi oranı sunar * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta * Para garantisi İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar. İletişim Adresi: Doğrudan posta [email protected]

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.07.2017 / 00:43:29

  Evet, ama bunun bir problem olmasına izin vermiyorsun, şimdi yapmanız gereken tek şey, kimliği belirleme için kimlik belgesinin bir fotoğrafını çekmeye çalışmaktır, bu nedenle, tamamlanmaya devam edebiliriz.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  02.06.2017 / 18:27:58

  Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun Ve acilen paranı al! Bize e-posta: ([email protected]) 5,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı * Faiz oranı% 2 * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği. * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın. * Kredi esneklik şart ve koşulları. Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: ([email protected]) içtenlikle yönetim_

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.02.2016 / 11:59:01

  Arkadaşlar ben bir internet sitesinden alışveriş Yaptım ama ben PayPal ile ilgili herhangi bir işlem yapmadım. Kredi Kartı hesabımdan 363 tl ilk bir ödeme yapılmış PayPal hesabına. Ben bu harcamayı yapmadım ve bu PayPal Hesabı nedir bilmiyorum. Benim hesabımdan başkaları bu Hesabı açmış herhalde. Bu konuda ne yapabilirim . Nasıl iptal edebilirim ve paramı nasıl geri alabilirim. Lütfen yardım edin. Birazdan polise gidip Olanları anlatıcam.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  22.12.2015 / 21:29:41

  Arkadaşlar paypal nedir bilmiyorum ama benim bildiğim veya da bilmediğim feyste arkadaşım mikrostan hediye çeki veriyorum sana şifre göndereyim evet yaz gönder dedi vekonuştuğum kişi dolandırıcı çıktı karşılığı olmayan kupona evet mesajı 100tl imiş hemen faturama yansıdı çözümünü ne bilen var nede çözen dolandırıcılık diz boyu

  YANITLA
 • SDN Okuru
  07.12.2015 / 07:51:21

  Daha fazla bilgi için e-posta ile bana geri alirim Için: [email protected] Eger sirketler, isletmeler ve kuruluslar için proje finansmani ihtiyaci var mi? Eger bir is baslatmak için bir kredi gerekiyor mu? Eger faturalarinizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu? Tibbi kredi nee musunuz? Eger kisisel kredi nee musunuz? Eger bir mali yardim katiyen kredi nee musunuz? Cevabimiz evet bize ulasin Eger bugün [email protected] Biz düsük faiz oraniyla size kredi verebilir. Bizim temel hizmet eglence, turizm, eglence ve insaat sektörlerinde önemli arazi gelistirme projeleri için sirketler, isletmeler ve kuruluslar için uluslararasi proje finansmani saglanmasidir. Daha fazla bilgi için e-posta ile bana geri alirim Için: [email protected]

  YANITLA
 • SDN Okuru
  03.11.2015 / 18:03:27

  Paypal banka sefresini nerden ogrene bilirim

  YANITLA
 • SDN Okuru
  21.12.2014 / 14:17:00

  Arkadaşlar paypal olmadan kredi kartıyla alışveriş yapmak mümkünmü türkiyeden.ayrıca kredi kartı numarasını girmek güvenlimi???

  YANITLA
 • S.TiaMo
  20.10.2014 / 17:35:06

  Hi all I've opened a PayPal account to purchase from sites in Turkey but was bought Failed Following that, I realized The Lear Paypal only for Turkey members And I did try to find solutions But unfortunately it did not result The only solution that came to my mind is the use Copies of documents Turkey Those who are able to provide these documents lay Message if someone needs Foreign PayPal change with the PayPal Turkey Sorry for writing English [email protected] Best regards

  YANITLA
 • S.TiaMo
  20.10.2014 / 17:32:42

  Hi all I've opened a PayPal account to purchase from sites in Turkey but was bought Failed Following that, I realized The Lear Paypal only for Turkey members And I did try to find solutions But unfortunately it did not result The only solution that came to my mind is the use Copies of documents Turkey Those who are able to provide these documents lay Message if someone needs Foreign PayPal change with the PayPal Turkey Sorry for writing English [email protected] Best regards

  YANITLA
 • SDN Okuru
  13.09.2014 / 04:53:24

  Bir Mali yardım alma düşünüyor musunuz? Eğer acil bir kredi ihtiyacı ciddi misiniz? Eğer kendi işinizi kurma düşünüyor musunuz? Borçlu musunuz? Bu Biz kişisel kredi, iş kredisi ve şirket kredi vermek için arzu ulaşmak için bir şans, ve daha fazla bilgi için% 3 faiz oranı kredi her türlü e-posta yoluyla bize şimdi, [email protected] olduğunu

  YANITLA
 • SDN Okuru
  29.08.2014 / 21:43:19

  ben bi dosya indirdim ama o dosyayı nerden göreceğmi bilmiyorum lütfen yadım edin

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.02.2014 / 23:49:23

  Çok sağolun, emeğinize sağlık.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.08.2013 / 11:30:27

  vip üyeliğimi iptal ettiğim halde tekrar yenilendi

  YANITLA
 • SDN Okuru
  10.05.2013 / 09:12:45

  paypal güvenlik sistemini üst düzeyde tutan bi şirket hatta o kadar güvenilir ki bi hatamdan dolayı kendi parama ulaşamıyorum el koydu paypal :D neyseki 6 ay sonra iade edeceğini söyledi . benim sorum şu bilen varsa bi açıklık getirsin paypaldaki adımı bana para yatıracak kişinin tamamen görmesini istemiyorum bunu nasıl gizleyebilirim ? Şimdiden teşekkürler

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.11.2012 / 20:38:52

  arkadaşlar şimdi steamdan oyun almak istiyorum paypal hesabım var fakat steam fatura adresi adında bişey soruyo o nedir nerden öğrenebilirim şimdiden ilgilenenlre teşekkürler

  YANITLA
 • SDN Okuru
  05.07.2010 / 13:31:38

  eyvallah

  YANITLA
 • SDN Okuru
  22.09.2009 / 00:45:50

  tlk

  YANITLA
 • SDN Okuru
  29.07.2009 / 18:00:50

  Güzel bir makale gerçekten, teşekkürler..

  YANITLA
 • SDN Okuru
  28.07.2009 / 18:24:13

  iyide nasıl para kazanacaz

  YANITLA
  • SDN Okuru
   04.02.2016 / 03:33

   sen degil paypal kazanır

 • SDN Okuru
  23.06.2009 / 15:20:06

  hesap bkiyesi neden 0 gozukuyor

  YANITLA
  • SDN Okuru
   04.02.2016 / 03:33

   yemişlerdir

 • SDN Okuru
  22.05.2009 / 12:18:19

  Paypal güvenilir demiş bir arkadaşımız . Nasıl güvenilir? yani bize gönderilen parayı nasıl alabiliyoruz. Çoğu kullanan arkadaş bunu yapamadığını söylüyor. Lütfen bu konuda bilgilenmek istiyorum.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  29.03.2009 / 17:20:52

  teşekkürler..

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.03.2009 / 19:47:16

  Cok aciklayici ve doyurucu bilgi icin gercekten tesekkurler...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.03.2009 / 23:56:59

  Çok teşekkürler, bilgiyi paylaşarak değerli kıldığın için...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.03.2009 / 19:39:05

  eline sağlık kardeşim...az çok bilgi sahibi olduk... sağolasın...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.01.2009 / 21:25:24

  bu yazıyı günceller misiniz? Paypal tr için de bir web sayfası açtı. Yenilikler nelerdir ne gibikolyalıklar sağlamış yazarsanız çok iyi olur.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  26.11.2008 / 05:46:09

  bende kullaniyorum merak etmeyin paypal guvenilir bir sirket

  YANITLA
 • SDN Okuru
  09.11.2008 / 18:04:51

  site sadece kredi kartıyla işlem yapıyor türkiyede üye olmak isteyen arkadaşla sitede kredi kartı bilgilerinizi verdikten sonra satın alıcgınız urunun miktarı pay pal üzerinde ytl ye cevrilip hesabınızdan çekiliyor her hangi bir para yatırmaya gerek pay pal ve ayrıca soran olursa ya fazla para cekerse hesabım dan diye şole anlatayım siteden odeme yaptığınız zaman cekilen para kullanmış oldugunuz banka tarafında size tlf la msj yolluyor pay pal hesabınızdan ... ytl para cekti diye eger bilginiz dahilindeyseniz sorun yok eger bilginiz yoksa bankayı arayıp odemeyi iptal edebilirsiniz ayrıca e-mail adresinize de bi mail gelicektir ne kadar cekildiğine dair..ayrıca ilk uyeler içinde kullanım içreti alınıyor 1 dolar ilk başlangıçta...2 konu para hesabına yatırmak isteyen arkadaşlar belirtildiği gibi para turkye banklarındaki hesabınıza gelicekse bunu pay pal onaylamıyor bunu zaten belirmiş

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.07.2008 / 23:52:32

  Arkadaşlar paypala nasıl para harcama sınırı kyabilirim mesela 100 ytl olacak biri şifreyi bulsa bile 100 ytl fazla harcayamayacak nasıl sınır koyabilirim......

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.04.2008 / 23:41:47

  kardeş 18 yaşından küçükler kullanamaz kredi kartı şart ...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.04.2008 / 23:40:40

  arkadaşlar pay pala kredi kartınızı girmeden gönderilen parayı alamassınız .iki para yı türkiyedeki bankaya sadece yine kredi kartı üzerinden aktarırsınız buda visa olması şartıyla witrawa girip 5 dolar karşılında paranızı kredi kartına aktarırsınız aktarmış oldugunuz parayı bankayı arayıp normal hesabınıza aktarabilirsiniz ...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.04.2008 / 20:16:53

  Arkadaşlar bırakın şu paypal'ı sanalkart kullanın. IBAN denen bir zımbırtıda var. size ait bir numara bu ve isteyen kişi dünyanın herhangi bir yerinden bu numarayla size para gönderebilir. girmeyin böyle riskli işlere zararlı çıkarsınız elinizdende birşey gelmez....

  YANITLA
 • SDN Okuru
  31.03.2008 / 18:31:24

  arkadaşlar şu soruma bi cevap verin ALLAH rızası için yoksa kafayı yiycem ben şimdi paypalı sadece para çekmek için kullanabiliyormuyum bi de 91 doğumluyum yani 17 yaşında felanım sorun olurmu üyelikte felan kredi kartım felan da yok NE VARSA SİZDEN VAR yardım lütfen CAN ÖMER...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.03.2008 / 21:59:21

  paypal İD numaralarımı nasıl öğrenebilirim?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  07.02.2008 / 13:53:12

  arkadaşlar ben iş bankası kredi kartımı kullanarak paypala üye olmak istiyorum. ama bazı arkadaslar posta ile bi kaç döküman istediğini falan yazmış bu olmadan üyeliğimi aktif edip alışveriş yapamazmıyım. cevaplarsanız çok sevinirim

  YANITLA
 • SDN Okuru
  18.12.2007 / 17:55:29

  Arkadaşlar bu paypalda kredi kartı olması şartmı yoksa banka hesap nosu da oluyormu?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  18.11.2007 / 18:33:17

  ya bana da 50 $ gelecek nasıl aktif etçem bilmiyorum gelmesini bekliyorum bakalım gelince inşallah reddetmem yanlışlıkla.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.11.2007 / 14:46:06

  benim bir sorum olacak paypalla ilgili.ben internetten online oyunlarda bişeyler almak istiyorum ama alamıyorum.paypal hesabım var ama hesabımda para görülmüyor.benim banka kartım var ve onun içinde Türk lirası var.paypal hesabımdaki parayı neden göremiyor anlamıyorum.yardım ederseniz sevinirim.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.10.2007 / 06:57:23

  merhaba.. bir alış veriş sitesine paypal'ı nasıl entegre edebileceğimize dair bir fikriniz var mı? yeni açmayı planladığım alışveriş sitesinde bu sistemi kullanmayı düşünüyorum...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  02.10.2007 / 00:36:47

  bunlar riskli şeyler girmemek lazım

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.09.2007 / 16:59:04

  kartlarımda hiç bir problem olmamasına rağmen kartımın numarası yanlış yada limit problemi olduğunu yazıyo ben nasıl kaydedicem kartımı paypala mail hesabı aldım ama para yollıyamıyorum kartları kabul etmiyo yardım pls

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.09.2007 / 14:33:19

  arkadaşlar paypal ı türkiyeden sadece şu şekilde kullanabilirsiniz.kredi kartınız tanıtırsınız... sonra herhangi bir alışveriş sitesinden alışveriş yaparken paypal kullanarak alışveriş seçeneğini seçersiniz...alışveriş sitesi paypalınızdaki paradan çekecektir.ama ilk önce kredi kartından paypala para aktarmalısınız...bunun tehlikeleri var sanal kart tanıtmalısınz birincisi,ikinciside paypalınızdan sadece logged in ken para çekilebilmesini sağlayan seçeneğin aktif olmasıını seçmelisiniz. türkiye kullanıcıları paypalı sadece ödeme yapmak için kullanabilior şu an.yani paypalınıza para gönderildiğinde bu parayı nakit olarak alamasınız.ancak bu parayı paypal lı bir alışveriş sitesinde çarçur edebilirsiniz.... bildiklerim bu yanlış birşey sölememişimdir inşallah... erenhamza

  YANITLA
 • SDN Okuru
  30.08.2007 / 09:25:00

  selam dostlar ben almanyadan valla paypal cok yorucu bir sey: benim bildigime göre siz parayi türkiyedeki bankaniza yolluyamiyorsunuz ama belki bankaya bagli, bide kendinizi paypala kayiz yaptiginizda sakin yanlis adresinizi felan vermeyin cünkü paypal herkesin kontosuna el koyouyor ve sizden bir kac dokument istiyor pasaportunuzun fotokopisini nerde oturdugunuzu veya elektrik-verginizi istiyorlar adresinizi kontrol etmek icin.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  30.08.2007 / 09:16:25

  Selam. ben paypal hesabıma kredi kartı bilgisi iliştirmedim. gelen paraya "accept" dediğim zaman benden kredi kartı bilgisi filan istiyor. paypal hesabıma dışardan para gönderildiği zaman alamıyorum. sizce bunun çözümü nedir? ingilizce de çok iyi olmayınca kayboldum detaylarda. bilen biri açıklarsa memnun olurum.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  28.08.2007 / 19:19:12

  Bu soruyu ben de çok merak ediyrum lütfen acele cevap ...bankamatik olur mu ya da ptt bank hesabı paypal ile kullanabilirmiyim.Şimdiden cevap verenlerden allah razı olsun

  YANITLA
 • SDN Okuru
  24.08.2007 / 08:01:33

  çok karmaşık...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  10.08.2007 / 11:34:47

  valla güzel yazı eline kolun asağlık

  YANITLA
 • SDN Okuru
  27.04.2007 / 06:55:52

  Peki parayı kendi hesabımıza nasıl aktarrırız birde kredi kartı yerine bankamatik kartı tanıtsak olur mu?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  05.04.2007 / 11:24:36

  selam. Paypal hesabı açtım ama bi yerden bana para gonderildi: fakat accept ediyorım karşıma ıkı secenek cıkıyor 1- kredi kartına 2-bankaya BEnim amacım kredi kartına veya bankaya aktarmak değil paypal hesabına aktarmak. yanı zaten ben parayı nette kullanıcam kredi kartima veya bankaya havale yapmasını istemıyorum kendı paypal hesabına aktarmak ıstıyorum ama olmuyor. Bunu nasıl yapabilirim? (Yapmaya çalışırken parayı redettim ) Eğer mutlaka kredi kartı vermek gerekıyorsa turkiyedekı kartları kabul ediyor mu? Kredi kartı verince parayı kartamı aktaracak (ben bunu değil paypala aktarmasını ıstıyorum) Sonuc olarak ben bu gelen parayı paypal hesabına nasıl aktarırım?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  10.03.2007 / 19:04:47

  Ya güvenilirmiki ya kredi kartından istedikleri kadar para çekerlerse biz ne etçez o zaman onu söylecek war mı ???

  YANITLA
 • SDN Okuru
  27.02.2007 / 16:22:10

  Dikkat edilmesi gereken nokta, Türkiye’nin de d

  YANITLA
 • SDN Okuru
  27.02.2007 / 16:21:26

  Ya harbi çıldırmamak içten değil paypal ile ilgili 10 tane yazı inceledim hepsi açıklamış kullanımını ama bu paypal dan para gönderdiğimizde eğer Kredi Kartı Hesabı eklemzsek parayı nereye yatıracağımız belirtilmemiş.... BİLEN YOK Heralde parayı onine taranfer ediyoz o kadar peki kredi kartı hesabımız yok TR yaşıyoruz parayı paypala nasıl öedeyeceğiz.. ???

  YANITLA
 • SDN Okuru
  27.02.2007 / 06:41:50

  First clas :)

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.09.2006 / 03:52:47

  Merhaba arkadaşlar paypal ödeme sistemini kendi alışveriş siteme entegre etmek istiyorum.. yardımlarınızı beklioyurum.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  10.05.2006 / 02:26:02

  Teşekkürler.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.11.2005 / 13:36:16

  Böyle bir olumsuzluğa neden olduğum için özür diliyorum. :cry

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.11.2005 / 12:12:26

  Bu arada "Haber/Makale Gönder" butonu ile gelen bu yazı, Biltec.org'dan mümkün olduğunca faydalanılarak yazılmış. İlk gelen haberde kaynak gösterilmediği için, yaznının tamamının üyemiz duha'ya ait olduğunu düşünmüştük. Şu anda yazının altına faydalaınlan kaynağın bağlantısını ekledik. Gönül ister ki kendimize ait olan yazıları ekleyelim, alıntı olan yazılar için de izin alarak kaynak gösterelim. Biltec.org sitesi yöneticilerine e-posta ilettik. Eğer olumsuz bir mesaj gelirse bu yazıyı yayından kaldırmak durumunda kalacağız.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.11.2005 / 08:38:22

  Güvenilirliği konusunda ne gibi zaafiyetler var CoNNroaD, para kaptıran kişilerle ilgli hiç haber linki falan varmı, bak ona göre hesap açıcam :)

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.11.2005 / 05:57:08

  Duha çok güzel bir yazı olmuş. Ellerine sağlık.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.11.2005 / 21:00:43

  Paypal'a para kaptırmış kişiler var. Kullanırken %100 güvenilir olmadığını unutmayın.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.11.2005 / 20:50:14

  Duha ellerin dert görmesin. Paypal hakkındaki Yazın güzel ve açıklayıcı olmuş. Umarım bu editorler çok kesmemiştir yazıların devamını bekleriz :) 8) :grin :) bana bir de sevmeyi anlat desem çok cıvıtmış olmam inşallah :)

  YANITLA