Çalışanlar İşe Kendi Cihazlarını Getiriyor


29 Mayıs 2012 Salı 19:34
Çalışanlar İşe Kendi Cihazlarını Getiriyor

2011 yılında mobil güvenlik açıklarının yüzde 93 oranında artması ve yeni nesil çalışanların iş yerlerine akıllı telefon ve tablet gibi kişisel cihazlarını getirmesi kurumları “mobil tehditlere karşı ne kadar güvenliyim” sorusuyla baş başa bıraktı. 

1980 sonrası doğan ve Y kuşağı olarak adlandırılan nesil iş dünyasında önemli bir yere sahip olmaya başladı. Y kuşağının bilişim teknolojilerine bakış açısı da son derece farklı. Artık çalışanlar çalıştıkları kurumlara kendi uygulamaları, cihazları ve sosyal ağlardaki faaliyetleriyle geliyorlar. Çalışan profilindeki değişim artan güvenlik riskleri ve kurumsal politikalara uyulmaması endişelerini de beraberinde getiriyor. 

Symantec verilerine göre 2011 yılı mobil güvenlik açıklarının yüzde 93 arttığı, 67 adet yeni mobil tehdit ailesi ve binlerce tehdit varyasyonunun keşfedilmesiyle mobil tehditlerin gerçek anlamda ön plana çıkmaya başladığı ilk yıl oldu. Tablet ve akıllı telefon gibi cihazların iş dünyasında yoğun olarak kullanılması ile birlikte mobil tehditlerin daha da çeşitlenip yaygınlaşacağı ve bu cihazların kurumlara yönelik siber tehditlerdeki temel saldırı alanlarından birisini oluşturacağı düşünülüyor.

:: Siz iş yerine kendi akıllı telefonunuzu ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Çalışanlar İşe Kendi Cihazlarını Getiriyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Hangi devlet kurumunda orjinal program ve antivirüs praogramı varki?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Eee ne ilgisi var Y kuşağıyla ne saçma salak abuk sabuk istatistik.
  Akıllı telefonlar ve mobil teknolojiler yaygınlaşıyor, android platformlar ve ios tanınıp uygulamalar çoğaldıkça pc kasalarına ihtiyaç azalıyor. Ne olmuş çalışanlar kendi cihazlarını getiriyorsa, bunlar daha hiç birşey değil işletmeler bulut bilişime geçip verileri bulutta güvenli muhafaza etmek zorunda kalacak bir süre sonra çünkü zaten iş hayatı tamamen mobil olmaya başlayacak o cihazlarla evden uzak masaüstü ve exchange bağlantısı ile mailler okunup belgeler hazırlanacak,sadece işletmede yapılması gereken kritik görevler (depo lojistik, fatura kesme,…gibi görevler ve restaurant, showroom gerektiren işler) için bir ofise veya mağazaya ihtiyaç duyulacak. Zaten olana yön veren teknoloji geliştiren ve üreten firmalar. Bu süreçler kimsenin tercihine bağlı olarak gelişmiyor.

" Çalışanlar İşe Kendi Cihazlarını Getiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çalışanlar İşe Kendi Cihazlarını Getiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çalışanlar İşe Kendi Cihazlarını Getiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!