Edward Snowden, Putin’e Karşı Konuştu


10 Temmuz 2016 Pazar 12:30
Edward Snowden, Putin’e Karşı Konuştu

Bundan yaklaşık olarak 3 yıl önce, ABD hükümeti ve ülke Savunma Bakanlığı‘nın üzerinde çalıştığı ve büyük bir kısmını uzun senelerdir uyguladığı “dijital gözetleme projesini” skandalı halen unutulmuş değil.

NSA’in sadece ABD vatandaşları değil, dünya üzerindeki çok sayıda kişiyi gerek internet, gerekse telefon üzerinden düzenli olarak takip ettiği ortaya çıkmış, Facebook mesajlaşmalarından tutun da, telefon görüşmelerinin ses kayıtlarını bile kaydettiklerini öğrenmiştik.

Bu büyük skandalı ortaya çıkartan ve dünya genelinde büyük bir şok etkisi yaratan kişi ise, eski bir CIA ajanı olan Edward Snowden adlı kişiydi. Çalışmaların farkında olduğunu ancak böylesi büyük bir skandalı ortaya çıkartmak zorunda hissettiğini söylemiş olan Snowden, internet üzerinden sayısız belge paylaştı.

Hepimizi Takip Ediyorlar

Amerikan hükümeti ve özellikle de NSA’in peşine düştüğü Edward Snowden, bu durumun çok sayıda ülkede, hükümetlerin belli seviyelerde gerçekleştirdiğini de hatırlatmış, kimse masum değil demişti.

Ciddi bir hapis cezası ile karşı karşıya kalan ve Rusya’ya sığınma talebinde bulunan Snowden, bildiğiniz gibi bir süredir hayatına orada devam ediyor.

16-07/09/putin.jpg

Dünyanın yakından tanıdığı eski CIA ajanı, geçtiğimiz gün Twitter üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımlarda, bu kez de Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’i hedef aldı. Putin’in asla kabul etmemesi gereken bir yasaya imzasını atarak onay verdiğini belirten Snowden, ülke için gerçekten kara bir gün, tanımını kullandı.

NSA’de Yeni Skandal, Yine Snowden

Aktivist, yeni yasayla birlikte, Rusya’daki telefon ve internet hizmet sağlayıcılarının artık müşterilerinin her bir hareketini kayıt altında tutmak zorunda olacağını, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. Yasa, tüm operatör ve hizmet sağlayıcıların, müşterilerinin konuşma, mesajlaşma ve internet aktivitelerini kayıt altına almasını zorunlu hale getiriyor.

Google Bizi İzliyor mu?

Anti terör çalışmalarının bir parçası olarak kabul edilen yasa, her türlü dijital hareketin 6 ay boyunca saklı tutulmasını öngörüyor. Bu içerikler aynı zamanda metadata olarak 3 yıl boyunca saklanacak.

Kişilik haklarına saldırı var, diyen Edward Snowden, ilgili yasanın 20 Temmuz itibariyle işlev kazanacağını ekliyor.

:: Hükümetlerin uyguladığı bu gizli çalışmalar için ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Edward Snowden, Putin’e Karşı Konuştu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Adamin servis ettigi güvenlik bilgilerine kimsenin sok oldugu yok haci. Eger Bilgisayarla herhangi bir aga baglanabiliyorsan, vericilerin aciksa düsünebildigin herseyi programlayabilirsin.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  rusya abd snowden sanıyorsunuz ki abd rusya yılardır çatışmalı bu adam belgeleri yayınladı.dünyayı tek bir güç yönetiyor onun çatısı altında hiç kimse ne belge yayınlar ne de istemediği sürece hayatta olur putin de dahil indirir yerine yenisini kasıtlı yapılan bir şey insanlara korku salıyorlar ve dizginliyorlar bizlerden onlara karşı korkmamızı bekliyorlar bunu bütün mecralardan haber sunu reklam afiş vs her türlü yolla uyguluyolar zihnimize .

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Aklıma Person of Interest geldi. İzleyenler bilir

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Yani gayet normal bir yasa. Bir ülkede terör varsa önlemini almak zorundasın. Yarın kıçınızda bomba patladığında özgürlüğün ne olduğunu anlarrsınız. İnternet herkese açık bir platform,mahremiyet olmaz orda. Ne yapıyonuz da internette, kayıt altına alınmasından bu kadarkorkuyorsunuz anlamıyorum. Benim her hareketimi alabilirler çünkü mahremiyeti internette deşifre etmiyorum. Velhasıl konu o kadar basitdeğil. Bugün terör tırmanmış bilmem nereye, küçük çocuklara kadar inmiş sapıklık… Vsvs… Bi bu ülkede sokaklara kamera koyalım demişlerdi de herkes ayağa kalkmıştı mahremiyet diye, sanırsın millet sokakta zevişiyor yada benzer şeyler…vsvs

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizde böyle bir şey olsa, değil ülke ayağa kalksın, aksine halkın çok büyük bir kısmı, büyüklerimiz biliyordur, diyip susar. Özgürlükleri savunanlar zaten genel olarak her ülke yönetimini eleştiriyor zaten.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  İnternetin gerçek manada özgürlükçü düşünen hiçbir ülkeyle bağı olmayan evrensel bir yönetim şekli olmazsa herşeyimizi gözetleyecekler. Zaten şuan uygulamalar en mahrem yerlere kadar izleme izni istiyor. Bu sorunun çözülmesi lazım da nasıl işte asıl mesele o.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizde olsa ülke ayağa kalkar. Ülkemizde özgürlük nidaları atanları sıkıyorsa Rusya ve ABD yi eleştirmeye çağırıyoruz

" Edward Snowden, Putin’e Karşı Konuştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Edward Snowden, Putin’e Karşı Konuştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Edward Snowden, Putin’e Karşı Konuştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!