Okunma

Google’dan Dış Hava Yastıklı Otomobil


26 Mart 2015 Perşembe 06:30
Google’dan Dış Hava Yastıklı Otomobil

Günümüz otomobillerinin uzun süredir sahip olduğu ve ciddi kazalarda hayat kurtaran airbag (hava yastığı) sistemleri gelecekte sadece araçların içerisinde yer almayabilir. Google’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ve her geçen gün farklı özellikler eklemeye çabaladığı sürücüsüz akıllı otomobili, açıklamalara göre dış cephesinde de acil hava yastıklarına sahip olacak.

:: Google’ın Sürücüsüz Arabası 2020’de Gelecek

Veriler bu yeni projenin hem insan hayatını kurtarmak, hem de otomobilin fiziksel durumunu daha uzun süre koruyabilmek için hayata geçirildiğini gösteriyor. Çalışma mantığı ise, hava yastıklarının dışarıdan gelecek her türlü ciddi darbeyi birkaç saniye içerisinde tespit ederek açılması üzerine kurulu.

:: Elektrikli Otomobiller Yazları Serin Kılacak

Hava yastıkları, çarpan araç ya da nesnenin formuna göre şekil alabilecek ve hasarı minimum seviyede tutmaya çabalayacak. Google’ın sürücüsüz otomobili aslında bu fikri kullanmak isteyen ilk örnek de değil. Bir süredir Volvo tarafından üzerinde alternatif çözümler geliştirilmeye çalışılan dış cephe airbag sisteminin, geleceğin olmazsa olmazı haline getirilmesi arzu ediliyor.

:: Ford Hıza Müdahale Eden Araç Üretiyor

Google’ın fütüristik otomobili bakalım kullanıma hazır olduğunda ne gibi özellikleri beraberinde taşıyor olacak.

:: Böyle bir teknoloji ne derece işe yarayabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google’dan Dış Hava Yastıklı Otomobil”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  manuel vites ve tofaş candır

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sürücüsüz araba mi olurmuş yahu 🙂 tutmaz bu.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Volvo'nun en azından net bildiğin V40 modellerinde ön tarafın önü insan dizinden aşağı vurup arabanın ön tarafına çarpmasını sağlıcak şekilde yapılmış ve ön kaput mu denir ne denirse ön tarafta hava yastığı mevcut. Başta Mercedes değil Volvo güvenlik konusunda her zaman 5 yıl önden gidiyor nerdeyse.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Volvoda zaten uzun zamandır var

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bendede yandex var lpgli boyasız:)

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Google 2020'ye kadar bekleye dursun başta mercedes olmak üzere markalar çoktan seri üretime geçti.

  Google laftan başka bir şey üretmiyor bence…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  + Araban ne marka?
  – Ford.
  – Seninki?
  + Google :))

" Google’dan Dış Hava Yastıklı Otomobil konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Dış Hava Yastıklı Otomobil ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Dış Hava Yastıklı Otomobil ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "