Teknofest, Anadolu’ya tarım teknolojileri ile geliyor


30 Ocak 2020 Perşembe 15:15
Teknofest, Anadolu’ya tarım teknolojileri ile geliyor

Teknoloji ve bilimin Türkiye’deki önemli festivallerinden biri olan Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, bu yıl üçüncü kez kapılarını açacak. Gaziantep’te düzenlenecek olan festivalde tarım teknolojileri Tarnet ile ülke ve teknoloji dünyasının gündemine oturacak.

Teknofest, Anadolu’ya tarım teknolojileri ile geliyor

Tarım teknoloji sektörünün girişimci ve yatırımcılar için yakın dönemin en önemli alanı olacağı biliniyor. Sektör, 2020 yılı içinde ülkemizdeki milli teknoloji hamlesi ile birlikte ivme kazanacak.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin teknoloji iştiraki olan Tarnet, “tarım teknolojileri” alanındaki tecrübesini Teknofest’te katılımcılar ile paylaşacak.

Tarnet festival boyunca tarım teknolojileri alanında yarışmalar düzenleyecek ve böylece teknoloji severlerin Türkiye’deki tarımın gelişmesi için destekler sunmasına yardımcı olacak. 850.000 Çiftçi Ortağı, 1625 Kooperatifi ve 15 şirketi ile pazarın en büyük oyuncularından olan Tarım Kredi Kooperatifleri, bu yarışma ile özellikle genç girişimcilere destek vermeyi hedefliyor.

Son başvuru tarihi 28 Şubat 2020 olan Ödüllü Yarışmaları genç girişimciler ile buluşturacak olan Tarnet’in, Tarım Teknolojileri yarışma başlıkları şöyle sıralanıyor:

1- Akıllı tarım teknolojileri
2- Sulama ve gübreleme sistemleri
3- Sera otomasyon sistemleri
4- Tarımda drone teknolojilerinin kullanılması
5- Otomatik dümenleme sistemleri
6- Dijital feromon tuzak teknolojileri
7- Erken uyarı sistemleri
8- Hayvancılık teknolojileri

Tarnet ile Teknofest 2020 alanına gelecek olan Tarım Teknolojileri yarışmaları ile ilgili olarak T3 Vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar ise şunları söyledi:

“
Teknofest’i Anadolu’ya taşımalarının amaçlarından biri de İstanbul’a gelemeyen gençlerle ve çocuklarla buluşmak. Onların gözlerindeki pırıltının en kıymetli umut ışığı olduğunu, bu umut ışığının sayısını artırmak istiyoruz”

Ayrıca bu yıl çok daha geniş yelpazede sağlıktan tarıma ve çevreye olmak üzere hayatın her noktasına dokunan sadece savunma sanayisinde değil, tüm sivil alanları kapsayan kapsamlı yarışmalar düzenleyeceklerini, bu yarışmalar ile de gençlerimizin üreteceği projelerle dünyanın geleceğine yön vereceklerine inanıyoruz.” dedi.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Teknofest, Anadolu’ya tarım teknolojileri ile geliyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Gülmek geliyor içimden ama gulemiyorum. Anlamıyorlar türk çiftçisinin asıl derdi karnını doyurmak. İnsanca yaşamak. Aydan aya et yiyoruz diyen şehirli salaklar kadar değil kurbandan kurbanada et yemeye razı onlar. Eldeki tek kuzusunu çocuklarına yedirmek yerine onu satıp çocuk karının okul ihtiyaçları ni karşılamaya razilar. Benim vatandaşım ucuz yiyecek narasi atanların kurbanı köylü salakça naralardi bunlar düşünmeden konuşuldu. Disunseydiler köylü bir domates i bir kuzu yu bir buğday tanesi ni yetistirene dek kaç kişi ekmek yiyor o salakça düşüncelerini haykirmazdilar. Sıfır karla yaptığın bir işte dünyanın en iyi teknoloji sinide kullansan çokta üreten boş önce kazanmak sonra teknoloji yi bulur zaten köylü.

" Teknofest, Anadolu’ya tarım teknolojileri ile geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknofest, Anadolu’ya tarım teknolojileri ile geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknofest, Anadolu’ya tarım teknolojileri ile geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!