Okunma

Uzay istasyonu inşası trendinde yeni bir ülke!


17 Haziran 2019 Pazartesi 12:12
Uzay istasyonu inşası trendinde yeni bir ülke!

Uzay istasyonu konusunda çeşitli ve ciddi atılımlar yapan ülkeler arasına yeni bir ülke daha katılıyor. NASA’nın Mars 2020 projesinde işler yolunda giderken, uzayda temel ihtiyaçlardan birisi olan istasyon üretiminde de oyuncuların sayısı çoğalıyor.

Uzay istasyonu mevzusunda gelişmeler yaşanıyor

Hindistan Uzay Araştırma Örgütü (ISRO), uzay uçuşlarındaki hedeflerini daha uzun bir vadeye yaydığını açıkladı. Araştırma ekibinin başkanı olan Kailasavadivoo Sivan, bu konu hakkında şunları söyledi: “2030 yılında bir uzay istasyonu açmak istiyoruz. Bu istasyon, astronotların yalnızca 15 ila 20 gün kalabileceği bir istasyon olacak. Burayı nispeten küçük bir yer olarak tasarlıyoruz. İnşasına başlamak istediğimiz durak, yer çekiminin neredeyse hiç olmadığı bir alanda bizim deney yapmamıza olanak sağlamalıdır. Hindistan, bu konuda herhangi bir ülkeden yardım almayacak.”

Uzay istasyonu

Proje hakkında daha fazla bilgi verilmedi. Zira 2022 yılında yapılması düşünülen insanlı uzay seferine odaklanmış olan ülke, buna ek olarak, 15 Temmuz 2019’da başlatılması planlanan mürettebatsız arazi gezisine gün sayıyor. Bu gezi, Ay ve çevresine yapılacak. Uluslararası Uzay İstasyonu’na dahil olan partner ülkeler dışında; Çin’in, Rusya’nın ve ABD’nin uzay konusunda, tek başına, düzenlediği yörüngesel aktiviteler de mevcut.

uzay istasyonu inşası

Uzaya yapılan uçuşlar hakkında tecrübe edinmek isteyen Hindistan, bu hususta daha önce deneyimi olan ülkelerin astronotlarına karşı oldukça zorlu bir mücadele verecek.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Uzay istasyonu inşası trendinde yeni bir ülke!”

  1. Mehmet dedi ki:

    Inege tapiyolar die begenmezsiniz

" Uzay istasyonu inşası trendinde yeni bir ülke! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzay istasyonu inşası trendinde yeni bir ülke! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzay istasyonu inşası trendinde yeni bir ülke! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "