ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Apple bir şirketi daha satın aldı!

Teknoloji devi Apple, bünyesine kattığı şirketlere bugün bir yenisini daha ekledi. Bu seferki şirket ise Big Data, yapay zekâ ve “Dark Data” üzerine yaptığı çalışmalarla tanınıyor.

14.05.2017 / 17:00
Apple bir şirketi daha satın aldı!

Büyük markaların (Apple gibi) gerek potansiyel rakipleri fazla büyümeden engellemek gerekse kendi Teknolojilerini geliştirmek adına, birçok farklı şirketi satın aldıkları uzun zamandır bilinen bir gerçek. Bu bağlamda bugün Apple, Big Data, yapay zekâ ve makine öğrenimi gibi birçok farklı konuda uzmanlaşmış Lattice Data'yı satın aldı.

Apple bir şirketi daha satın aldı!

Yapay zekâ, Big Data ve özellikle “Dark Data” ( Özetle: etkin olarak hiçbir şekilde kullanılmamasına rağmen yine de saklanan verilere Dark Data deniliyor) üzerine uzmanlaşmış “Lattice Data” (Türkçesi: Veri Örgüsü) adındaki bu şirket, yaklaşık 200 Milyon dolar karşılında 20 mühendisiyle beraber Apple bünyesine katıldı.

17-05/14/apple-dark-data-uzerine-uzman-lattice-data-sirketini-satin-aldi-3.jpg

2015 yılında kurulan ve büyüme aşamasında olan Lattice Data, bu zaman kadar büyük markaların ilgisini çeken bir şirket değildi. Ancak anlaşılan o ki Apple, bu şirketin geleceği adına bir potansiyel görmüş ve bu potansiyelden yararlanmak adına satın almış.

Ayrıca, ismini vermek istemeyen bir Apple sözcüsünün belirttiğine göre: şirket içerisinde bu tarz satın almalar, gereksiz veya boşa olmadığı için, hiçbir zaman tartışılmıyor.

:: Siz bu gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    15.05.2017 / 18:18:43

    Silikon valley de her gun onlarca sirket satin aliniyor, batiyor, kuruluyor,.. bunlar normal yani haci.

    YANITLA
  • SDN Okuru
    14.05.2017 / 19:32:33

    İos 11'e yetişirmi bilemiyorum ama Siride akılalmaz yenilikler ve geliştirmeler olacak gibi gözüküyor.

    YANITLA
  • SDN Okuru
    14.05.2017 / 17:59:29

    dünya senin olsun apple

    YANITLA