Okunma

İnternet Şirketleri Gözünü Büyüklere Dikti


02 Mart 2011 Çarşamba 19:22
İnternet Şirketleri Gözünü Büyüklere Dikti

Almanya‘da gerçekleştirilen CeBIT 2011‘de bir araya gelen teknoloji devleri, etkinliğin partner ülkesi olan Türkiye için ortak görüş olarak; ülkemizin en önemli değerinin; sahip olduğu genç nüfusu olduğunu dile getiriyorlar.

Özellikle de Avrupa ülkeleri, teknolojide hızlı yol almalarına rağmen, gelişen teknolojiyi gündelik hayata geçirme konusunda sıkıntı çekiyorlar.

Çünkü yaşlı nüfusa sahip olan bu ülkenin vatandaşları, teknolojiyi ve yeniliğe teslim olmakta güçlük çekiyorlar.

3 Çocuğun Faydaları!

Türkiye, şu anda bu avantajını sonuna kadar kullanıyor. Dünyadaki en önemli markalar, ülkemizi keşfedilmemiş Pazar olarak görüyor ve yatırım yapmaya devam ediyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın katıldığı her nikah töreninde “En az 3 çocuk” tavsiyesinin altında yatan nedenlerden biri de, bu olsa gerek.

Ticari markalar, genç nüfusa ulaşmak konusunda sıkıntı çekmeseler de, yine de gelirlerini artırmak ve daha fazla müşteriye ulaşmak için orta yaş ve üstü kişilere de ulaşmak için plan yapıyorlar. Bu markalar arasında internet servis sağlayıcıları da mevcut.

Vitamin, TTNET Çocuk vb. ürünlerle gençlerin yoğun rağbet ettiği servislere imza atan TTNET gibi çok geniş kitlelere hitap eden markaların yakında açıklanması beklenen ürünleri arasında, yetişkinlere özel içeriklerin de olduğu katma değerli servisler bulunuyor.

Bu servislerle beraber, alışkanlıklarını değiştirmekte güçlük çeken kişilerin de yeni teknolojilerden faydalandırılması hedefleniyor.

:: Yetişkinlere internet kullandırmak için sizin de fikirleriniz var mı?
Tıklayın, forumda tartışalım.

 
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “İnternet Şirketleri Gözünü Büyüklere Dikti”

 1. Troy dedi ki:

  başlık bana ait açmayın dedeler

 2. shadowknight dedi ki:

  o nasıl başlık öyle

 3. Karargaht dedi ki:

  Detaylı bir inceleme yaparız o zaman, en eleştirilisinden yorumları büyük bir zevkle yazarız (:

 4. Troy dedi ki:

  ürünü görelim derim önce ondan sonra sağlam bir şekilde eleştiririz

 5. Karargaht dedi ki:

  Müşteri odaklı gibi görünüp kâr’dan başka bir odağı olmayan bir şirketin, hedeflerinde de kârdan başka ne olabilir ki?

 6. Troy dedi ki:

  Amerikan sirketinde calisan vatandas. Sikayet etme. Sen bu sirketlerin basina gecip duzeltecek adam adayisin. Mizmizlanacak adam degil.

 7. Kaplan7 dedi ki:

  Bizim Türk firmalarının çoğundan adam olmaz.Çünkü insan değillerŞaka bir yana gerçekten söylüyorum dünyada en başarısız firmalar bizim firmalar olmayı hak ediyorlar.Çünkü gerek devletin aldığı verilerin çok yüksek olmasından ve gerekse gerçek anlamda profesyonel olamamalarından dolayı sıkıntıları tüketiciler çekiyor.Turkcell,TürkTelekom gibi firmalar örnek verilebilir. Katılmayan olabilir ama ben çoğundan istediğim randımanı alamadım.En yavaş interneti en pahalı kullanıyoruz,en pahalı petrol ürünlerini kullanıyoruz,teknolojik ürünler hem geç geliyor ve hem de dışardan çok daha pahalı.Daha saymaya gerek yok.Bir örnek de çalıştığım firma ile ilgili.Amerikan firmasında çalışıyorum.Çalışma şartları iyi,sosyal güvenceleri iyi, maaşı da iyi.Yeter ki kişi yetişmiş eleman olsun.Ama aynı iş üzerinde yabancı firma ile yerli firma arasında hem işleyiş ve hem de çalışanlara gösterilen değer bakımından dağlar kadar fark var.Bizim firmaların başarılı olması için daha çok çalışmalar lazım.

 8. eray045 dedi ki:

  TTNET kötü yola düşmüş

 9. Rüstembey dedi ki:
  Alıntı jack bauer Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Böyle başlık mı olur ya dedelerin ne işi var ttnet te

  ttnetin bir kenarında dedeler kullanamaz diye bir notmu varda ben göremedim.

 10. jack bauer dedi ki:

  Böyle başlık mı olur ya dedelerin ne işi var ttnet te

 11. Cbox dedi ki:

  Ya bu başlıklara artık dedeler diye yazmayın,aklıma direk inci geliyor

 12. Aquamenti dedi ki:

  Ben de "dedeler" deyince ne oluyor dedim bir an.

 13. cgrszone dedi ki:

  inciciler versin dedeleri TTNET’e

" İnternet Şirketleri Gözünü Büyüklere Dikti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Şirketleri Gözünü Büyüklere Dikti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Şirketleri Gözünü Büyüklere Dikti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "